+48 22 213 91 30         biuro@praktycybiznesu.org

Relacje po III Forum Wykonawcy

Relacje po III Forum Wykonawcy
2
maj

Forum Wykonawcy to jedno z największych spotkań Instalatorów branży grzewczej, chłodniczo-wentylacyjnej i elektrycznej organizowane przez Fundację Praktyków Biznesu. W 2017 roku odbyło się w Warszawie w Centrum EXPO XXI. Nadrzędnym celem konferencji było dostarczanie wykonawcom wiedzy i aktualnych informacji nt. trendów rynkowych, które już wpływają, bądź będą mieć wpływ na ich codzienną pracę.

Nadrzędnym celem konferencji było dostarczanie wykonawcom wiedzy i aktualnych informacji nt. trendów rynkowych, które już wpływają, bądź będą mieć wpływ na ich codzienną pracę, m.in. w tematyce:

  • Odnawialnych Źródeł Energii,
  • Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego,
  • Systemów Inteligentnych,
  • Aspektów prawnych,
  • Promocyjnych narzędzi marketingowych.

Nigdy dotąd na w ciągu wszystkich pozostały edycji nie spotkało się na nim aż 17 producentów. Wyeksponowali oni na stoiskach najnowsze produkty ze swojej oferty oraz przedstawili je w formie 20 minutowych prezentacji. Niewątpliwą nowością była przyjęta przez organizatorów nowa forma planu programu. W tej edycji czas programu został zwiększony o większą ilość przerw, w których jak zaobserwowaliśmy toczyły się intensywne rozmowy między instalatorami a producentami. Wiemy dokładnie jak ważna jest komunikacja między nimi dlatego zamysł ten wywołał aprobatę zebranych na konferencji. 

 

 

Konkretny szał wywołały z pewnością wyniki badań- Rynek Instalatora 2017 zaprezentowane przez Agnieszkę Prokopczuk. Wyniki ankietowanych jasno wyodrębniły błędy i oczekiwania instalatorów w stosunku do hurtowni jak i producentów.

 

Warto zaznaczyć, ze całkowitą nowością wyróżniającą III edycję od pozostałych był udział branży motoryzacyjnej w tym wydarzeniu. Mieli oni do zaoferowania atrakcyjne oferty dla instalatorów. Wśród nagród można było wygrać jeden z samochodów w konkursie “samochód na weekend”.

 

 

 

Oprócz prezentacji producentów zaplanowano wykłady o następującej tematyce:

  • Jak negocjować z klientem?

Przedstawionych przez Mariusza Prokopczuka panel dotyczący negocjacji poddał uczestników bezpośrednio działaniu na przykładzie sprzedawca-klient. Uczestnicy ochoczo przedstawiali innym swoje przykłady negocjacji i toczyli dyskusję nad możliwościami ich rozwijania. Poruszony został także Panel  pt;  Jak wykorzystać potencjał i możliwości facebooka i youtuba?

 

 

 

 

  • Perspektywy rozwoju rynku instalacyjnego

Przedstawione przez Janusza Starościka Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych “Perspektywy i kierunki rozwoju rynku budowlanego i instalacyjnego” pokazały jak ważne jest inwestowanie w nową technologie i z jaką prędkością rozwija się branża grzewcza oraz wyznaczył możliwe kierunki rozwoju dla instalatorów jak i producentów.

 

 

 

 

 

  • Ochrona danych osobowych w perspektywie planowanych zmian

Swoją obecnością zaszczyciła nas także Pani Anna Kwiecień (Ekspert ds. Bezpieczeństwa Informacji, Informacji Niejawnych i Ochrony Danych Osobowych) z KKMP Prawo i Podatki. W swoim panelu pt. “Ochrona danych osobowych w perspektywie planowanych zmian” zaznaczyła jakie zmiany mają zajść w przyszłym roku w ochronie danych osobowych przybliżając rys historyczny prawa do prywatności oraz jak istotne dla pracowników jak i ich pracodawców jest zapewnienie bezpieczeństwa przed wypływem ich danych osobowych.

 

Zapraszamy do przejrzenia fotorelacji z wydarzenia TUTAJ.

 

 

Na zakończenie chciałbym podziękować szczególnie producentom, którzy mimo przeciwności losu, dotarli na wydarzenie i reprezentowali swoją obecnością firmy, które mają ogromny wpływ na branżę grzewczą w Polsce. Dziękuję także uczestnikom Forum i liczymy, że przyszłe edycje będą jeszcze lepsze od poprzednich. Do zobaczenia mam nadzieję wkrótce!