+48 22 213 91 30         biuro@praktycybiznesu.org

Daj się znaleźć inwestorowi

Daj się znaleźć inwestorowi
16
sty

Szukam fachowca – czyli jak dać się znaleźć inwestorowi?

Fachowiec z ulotki, czy może z Internetu? 

Każdy, kto posiada własne lub wynajmowane lokum, co jakiś czas stoi przed wyzwaniem: szukam fachowca, czyli wykonawcy różnego rodzaju usług budowlanych i wykończeniowych. Pytanie zasadnicze brzmi – gdzie znaleźć tego, który spełni określone wymagania i do tego nie będzie za drogi.

To samo pytanie zadają sobie wykonawcy. Jak dać się znaleźć tym, którzy aktualnie poszukują fachowców. Obecnie jest wiele portali, stron internetowych i baz danych, które teoretycznie powinny rozwiązać ten problem i ułatwić nawiązanie kontaktu obu poszukującym się stronom. Problem jednak nadal istnieje.

A więc jak inwestorzy poszukują fachowców?

Jedynie 9,2% przebadanych przez nas inwestorów (a były to 1084 osoby) przyznało się, że szukało wykonawcy w Internecie. Najczęściej były to strony z bazami adresowymi firm, portale budowlane lub fora internetowe. Ostatecznie jednak, tylko 6,8% badanych znalazło przez Internet wykonawcę, któremu zlecili pracę. W dobie wszechobecnego Internetu, nie jest to imponujący wynik. Z pewnością warto wiec zastanowić się, dlaczego?

Jeszcze niższa jest jednak skuteczność standardowych działań dotarcia do inwestora poprzez ulotki, banery, lokalne ogłoszenia. Jedynie 2,5% badanych zleciło pracę fachowcowi z ulotki, 1,9% powierzyło swoją nieruchomość osobie z lokalnego ogłoszenia, natomiast tylko 1,6% zaufało fachowcowi z banera/szyldu reklamowego. Odpowiedź na pytanie, czy warto inwestować w ten kanał dotarcia do klienta nie wymaga z kolei głębszych rozważań.

A więc jak dać się znaleźć? Jakie działania mogą zapewnić optymalną ilość i jakość zleceń?

Przeprowadziliśmy badanie na 1084 osobach z całego kraju, które w ciągu ostatnich 3 lat prowadziły budowę bądź remont domu lub mieszkania. Aż 86,6% badanych przyznało, że szukało wykonawcy z polecenia, a więc w kręgach swoich bliższych i dalszych znajomych. Jednocześnie też okazało się, że 79,7% badanych znalazło wykonawcę właśnie z tego źródła – z polecenia znajomego, rodziny lub sąsiada. Zadziwiające jest jednak, że w grupie osób polecających niemal nie było sprzedawców z hurtowi i sklepów budowlanych.

Wyniki badania jednoznacznie pokazują, że chcąc mieć klientów, wykonawca musi koniecznie zadbać o to, by go polecano oraz o to, by mieć własne, bardzo szerokie kręgi znajomych. Pytanie więc brzmi:

Czy inwestujesz w ulotki, czy celowo poszerzasz kręgi swoich znajomych oraz zabiegasz o to, by Cię polecano?

Artykuł o tym, jak skutecznie zadbać o sieć swoich kontaktów oraz polecenia – niebawem, tymczasem zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami przeprowadzonego przez nas badania.

Podaj swój adres e-mail i pobierz RAPORT

 

RAPORT: Szukam fachowca – czyli jak dać się znaleźć inwestorowi?    Chcesz wiedzieć więcej – zapisz się na organizowaną przez Fundację Praktyków Biznesu
     KONFERENCJĘ – Forum Wykonawcy