+48 22 213 91 30         biuro@praktycybiznesu.org

Satysfakcja z pracy w branży instalacyjnej i budowlanej

Satysfakcja z pracy – wyniki badania
19
cze

Satysfakcja z pracy w branży instalacyjnej i budowlanej – WYNIKI BADANIA

Dzisiejszy rynek pracy charakteryzuje się dużą dynamiką zmian. Zmiany te mają jednakże wspólny mianownik – rośnie pozycja pracowników względem pracodawców. Zmiany te, zauważalne od 2-3 lat cechują się niskim bezrobociem, trudnością w pozyskaniu dobrych specjalistów, rosnącymi oczekiwaniami finansowymi pracowników, większą gotowością do zmiany pracy i spadającą lojalnością względem pracodawców. Zmieniają się również potrzeby i dążenia pracowników i tym samym ich satysfakcja z pracy.

Za większość z tych czynników odpowiadają okoliczności zewnętrzne, czyli ogólna sytuacja gospodarcza i trendy rynkowe. Czy zatem pracodawca może ograniczyć wyżej wymienione zjawiska, tak by zapewnić swojej firmie stabilną pracę dobrze wykwalifikowanych i lojalnych pracowników?

Zdecydowanie tak, gdyż usatysfakcjonowany pracownik jest mniej skłonny do zmiany pracy. Pytanie tylko, co wpływa na owo zadowolenie oraz jak sprawić, by satysfakcja z pracy najcenniejszych dla firmy pracowników była na poziomi gwarantującym jej stabilny rozwój ?

Zbadaliśmy poziom satysfakcji z pracy 264 pracowników działów handlowych w branży instalacyjnej i budowlanej. Zapytaliśmy ich o to, czy:

  • są usatysfakcjonowani z pracy u obecnego pracodawcy
  • czy byliby skłonni polecić pracę w swojej firmie znajomej osobie
  • co jest dla nich najbardziej satysfakcjonujące w pracy
  • co ich zniechęca do pracy
  • co skłoniłoby ich do zmiany pracy
  • czego obawiają się myśląc o zmianie pracy
  • jaki mają staż pracy u obecnego pracodawcy
  • jakie są ich zarobki

Na podstawie zebranych wyników porównaliśmy poziom satysfakcji z pracy nie tylko w branży budowlanej i instalacyjnej, ale również pomiędzy pracownikami zatrudnionymi u producentów, importerów czy np. w hurtowniach.

Mamy nadzieję, że przygotowany materiał będzie nie tylko interesujący, ale przede wszystkim inspirujący do tworzenia warunków pracy, które będą w stanie zatrzymać w firmie najcenniejszych pracowników.

 

Podaj swój adres e-mail i pobierz RAPORT Z WYNIKAMI BADANIA