+48 22 213 91 30         biuro@praktycybiznesu.org

Zarząd

dr Agnieszka Prokopczuk

Prezes Fundacji

Jestem absolwentką wydziału historii i archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz podyplomowego studium pedagogicznego. Studiowałam również na Uniwersytecie w Oldenburgu (Niemcy). W 2012 roku uzyskałam tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego. Moim marzeniem było nauczanie, dlatego też pierwszym miejscem pracy była szkoła, gdzie uczyłam młodzież historii i wiedzy o społeczeństwie.

W 2006 roku stworzyłam firmę PROGUEST – początkowo jako Agencję Zatrudnienia i Doradztwa Personalnego, a obecnie jako spółkę konsultingową. Od 2012 współpracuję z Wyższą Szkołą Teologiczno – Społeczną, gdzie pełnię funkcję dyrektora Instytutu Zarządzania. Nauka i rozwój osobisty zawsze były moją pasją, dlatego też kieruję pracą Fundacji Praktyków Biznesu, której celem jest propagowanie wiedzy, przede wszystkim tej praktycznej i rozwijanie w ludziach potrzebnych na rynku umiejętności.

Mariusz Prokopczuk, MBA

Członek Zarządu

Jestem absolwentem wydziału zarządzania strategicznego Polish Open University oraz studiów MBA akredytowanych przez Oxford Brookes University. Wcześniej ukończyłem wydział pedagogiczny na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Moja cała 20 letnia kariera zawodowa jest związana z biznesem – na początku była to praca w sprzedaży, później w branży szkoleniowej, a następnie związana z prowadzeniem biznesu i konsultingiem. Jedną z kluczowych motywacji, która towarzyszyła mi od początku pracy zawodowej, była nieustanna chęć osobistego rozwoju i osiągania nowych celów. Dzisiaj, tym co mnie jeszcze bardziej napędza, jest wspieranie w rozwoju innych ludzi. Powołaliśmy zatem do życia Fundację Praktyków Biznesu, by móc inspirować jeszcze więcej osób i zmieniać kulturę zarządzania w jeszcze większej liczbie organizacji. Hasło Fundacji które brzmi: „Twój rozwój jest naszą pasją” oddaje dokładnie cel jej istnienia.